Drema 2022

DREWNEX NA TARGACH  DREMA 

Sztuka, konie i drewno 

Ekipa Drewnex na Targach Drema w Poznaniu

Na tegorocznych targach firma z podwrocławskich Piecowic miała mocną reprezentację.

Od prac ręcznych po wielkie technologie. Od miłośników pracy w drewnie po przedsiębiorstwa. Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA można było zobaczyć cały wachlarz tego, co aktualnie ma do zaprezentowania branża drzewna. W tym gronie nie mogło zabraknąć firmy Drewnex.  

Drewnex to rodzinna firma z podwrocławskich Piecowic. Na poznańskich targach wystawia się regularnie już od kilku lat. Dolnoślązacy specjalizują się w produkcji półfabrykatów dębowych jak fryza i graniak, które stanowią materiał do produkcji podłóg, płyt klejonych, blatów kuchennych, stołów i wielu innych elementów mebli  (http://www.fryza.pl). Ponadto firma z gminy Długołęka jest producentem biomasy – w pełni naturalnej i ekologicznej substancji, która stanowi odnawialne źródło energii. A filarem działalności Drewnexu jest produkcja drewna kominkowego, największa na południu Polski (https://www.drewnex24.pl). 

Na co dzień podwrocławska firma zatrudnia ponad pół tysiąca osób. Do Poznania Drewnex również przyjechał w imponującej obsadzie na czele z właścicielem firmy Konradem Jaskulskim. – Mamy jedną z liczniejszych ekip na tych targach i jedno z najpiękniejszych stoisk w wykonanie którego włożyliśmy mnóstwo energii. Ale było warto, bo wyszło imponująco. Kiedy zobaczyłem je po raz pierwszy byłem zachwycony. Stoisko jest w pełni ekologiczne, w stu procentach wykonane z drewna naszej produkcji – mówi Jaskulski.     

Nagroda dla stoiska 

W zgodnej opinii tegoroczne stoisko Drewnexu było prawdziwym dziełem sztuki. Docenili je również organizatorzy DREMy, którzy nagrodzili firmę statuetką Acantus Aureus przyznawaną za najładniejsze stoisko targów. – Na potrzeby naszego stoiska przerobiliśmy około pięćdziesięciu płyt dębowych o wymiarach 2 metry na 65 cm. Pracowaliśmy dosłownie dniami i nocami przez ponad cztery tygodnie – opowiada Janusz Jędrzejewski z Pracowni mistrza Jana (https://snycerz.pl) , artysta rzeźbiarz, wieloletni współpracownik Drewnexu, który nad tegorocznym stoiskiem pracował wspólnie z synem Maciejem. Oprócz oryginalnego stoiska artystyczny duet wykonał efektowne rzeźby koni, drewniane stoły oraz okrągłą ławeczkę okalająca ogromną donicę żywego, 3-metrowego graba. Piękne drzewo przez cztery dni górowało nad stoiskami, a po zakończeniu targów zostało zasadzone w siedzibie firmy w Piecowicach.    

Stoisko Drewnexu otrzymało nagrodę.

Posadzić milion drzew

A skoro mowa o sadzeniu drzew… Drewnex przyjechał do stolicy Wielkopolski z tysiącem sadzonek sosny pospolitej. Urocze hostessy rozdały je gościom targów, którzy deklarowali, iż po powrocie do domu zasadzą sosenki w swojej okolicy. W 2018 roku Drewnex uruchomił fundację „SadzimyLasy.org”, której celem jest posadzenie miliona drzew w całym kraju. Od tamtej pory symboliczny las rośnie z każdym dniem w całym kraju. Firma regularnie kupuje sadzonki drzew, które rozdaje swoim klientom jako dodatek do zakupionego drewna, a także rozdaje wśród uczestników ogólnopolskich targów, gminnych dożynek czy lokalnych festynów. – Polska jest obdarzona oszałamiającą różnorodnością fauny i flory żyjących w lasach. Zarówno mieszkańcy w dużych miast oraz rodziny na wsi – wszyscy jesteśmy związani z lasami. Ale nasze lasy potrzebują pomocy! Naturalne zakłócenia, takie jak pożary, owady i ogniska chorób, zagrażają im każdego dnia. To co czyni lasy tak wspaniałymi to majestatyczne drzewa rosnące od setek lat w naszych parkach narodowych i lasach. To głównie one dostarczają nam świeże powietrze. Polskie lasy co roku sadzą tysiące drzew a my postanowiliśmy wesprzeć te działania i posadzić nasz własny las – czytamy na stronie internetowej fundacji  https://sadzimylasy.org

Fundacja SadzimyLasy.org

W ramach akcji fundacji „SadzimyLasy.org” urocze hostessy rozdały 1000 sadzonek sosny.

Hodowla czempionów

W logo Drewnexu widnieje rozłożysty dąb nad którym przeskakuje ogromny rumak. Skąd taka kompozycja? Związek firmy z drzewami jest oczywisty. Ale oprócz produkcji drewna pasją Konrada Jaskulskiego i jego najbliższych są konie, a w sąsiedztwie tartaku w Piecowicach mieści się hodowla czempionów rasy izabelowatych. – Konie są stabilne i mocne tak jak drewno. Poza tym każdy je lubi i kojarzą się bardzo pozytywnie. Dlatego chętnie ozdabiamy nasze stoisko wizerunkami koni. Co roku dokładamy jakiś nowy element dekoracji związany z tymi pięknymi zwierzętami. Najpierw na jednej ze ścian pojawiła się końska płaskorzeźba, a teraz wyrzeźbiliśmy efektowny koński łeb. Trudno było przejść obojętnie obok niego. Wiele osób robiło sobie przy nim zdjęcia – opowiada rzeźbiarz Janusz Jędrzejewski.

Szef firmy Drewnex

Właściciel firmy Konrad Jaskulski odbył wiele cennych rozmów.

My tu jeszcze wrócimy!

Ale stoisko Drewnexu było chętnie odwiedzane nie tylko przez miłośników sztuki. – To były dla nas bardzo udane targi. Ja i moi współpracownicy odbyliśmy wiele cennych rozmów z potencjalnymi kontrahentami. Jak zwykle mieliśmy bardzo fajne sąsiedztwo, jak chociażby Lasy Państwowe czy Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Tegoroczne targi zaliczamy jako ogromny plus do naszej codziennej działalności. Tyle spotkań w tak krótkim czasie nie sposób zorganizować w żadnym innym miejscu, jak tylko w Poznaniu na targach DREMA. Na pewno będziemy tu nadal przyjeżdżać. Już myślimy o kolejnej edycji. Chcemy zrobić jeszcze bardziej widowiskowe stoisko, teraz już piętrowe – zapowiada Konrad Jaskulski. 

Rzeźba w drewnie

Maciej i Janusz Jędrzejewski – rzeźbiarz i autor stoiska Drewnexu.

Fot. Łukasz Haraźny

DREMA 2022


Since 22 years we manufacture semi-finished oak products, frieze and oak squares, which are used in production of floors, glued panels, kitchen worktops. Firewood and biomass production is also our strong suit.

IF YOU FEEL INTERESTED BY OUR OFFER, WE ENCOURAGE YOU TO METT WITH US ON DREMA ARENA 5, STAND NO 35

There is a calendar below, where you can book a meeting by choosing product, day and hour. Within 24 hours we will send a free, one-day entrance ticket to DREMA on your email (booking below).

Welcome Konrad JASKULSKI

Od 22 lat wytwarzamy półfabrykaty dębowe fryzę i graniaka, które stanowią materiał do produkcji: podłóg, płyt klejonych, blatów kuchennych. Naszym mocnym filarem  jest również produkcja drewna kominkowego i biomasy.

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ PRODUKCJĄ SPOTKAJMY SIĘ NA DREMIE HALA 5, STOISKO NR 35


Nasz kalendarz pomoże Ci umówić spotkanie. Wybierz produkt, dzień i godzinę spotkania. W ciagu 24 godzin na Twojego maila prześlemy darmowy jednodniowy bilet wstępu na Dreme ( rezerwacja poniżej ).

Zapraszam Konrad JASKULSKI Dwie drogi rozeszły się w lesie, a ja wybrałem tę mniej uczęszczaną, i to wszystko zmieniło. R.Frost
Nagłówek

***

Jesteś zainteresowany fryzą i graniakiem dębowym / I’m interested in frieze and oak squares

KLIKNIJ TUTAJ / CLICK HERE


Jesteś zainteresowany drewnem kominkowym /I’m interested in firewood

KLIKNIJ TUTAJ / CLICK HERE

Jesteś zainteresowany biomasą /I’m interested in biomass

KLIKNIJ TUTAJ / CLICK HERE